O firmě HORMAT


s námi v čistotě...
Profesionílní úklid bytových i nebytových prostor Prezentance pražské úklidové firmy poskytující služby v oblasti úklidu domácností a firem, a to zejména:

Představení úklidové firmy HORMAT

foto majitelů úklidové firmy

Úklidové služby pro domácnosti i firmy z Prahy a blízkého okolí

Firma HORMAT vznikla v roce 2005 původně jako půjčovna čistící techniky. Postupem času se nabídka našich služeb rozrostla o kompletní portfolio úklidových prací a my se zařadili mezi moderní úklidové firmy. Díky kvalitním zaměstnancům, píli a chuti zajišťovat úklid v nadstandardní kvalitě, jsme se v některých oblastech za dobu 5 let zařadili mezi přední hráče na trhu.

Od jednoho stroje k moderní úklidové firmě

Na začátku byla půjčovna. Před více jak deseti lety jsme učinili zásadní rozhodnutí - musíme začít podnikat. Velkou inspirací nám byla půjčovna strojů na čištění koberců vedle v ulici. S velkými iluzemi a vidinou snadného zisku jsme koupili náš první stroj a tím byl položen základní kámen našeho budoucího podnikání. Snažili jsme se - roznášeli letáky, podávali inzeráty a když jsme se vrátili ze zaměstníní, tak jsme po večerech půjčovali stroje. Lidé se nás občas ptali, zda-li také koberce čistíme. Začali jsme tedy čistit. Je jasné, že zde nemůžeme odhalit, jakým způsobem se nám povedlo vybudovat docela velkou půjčovnu čistících strojů, ale byla to tvrdá a časově náročná práce. Bez vedlejších příjmů a našetřených peněz by se to asi nepovedlo.

Zkušenosti, odhodlání a chuť dělat služby na úrovni

V průběhu prvních dvou let si nás najímaly různé úklidové firmy a my tak v provozu měli možnost vidět jak pracují, jací jsou jejich zaměstnanci, jaký přístup mají ke svým klientům... Co myslíte? V tu chvíli jsme měli jasno, právě v tomto oboru musíme uspět. Velmi poznamenaní praxí a životem ze zahraničí (Austrálie) a dosavadních zkušeností ze svých zaměstnání, jsme vyměnili křesla z kancelářské rutiny za hadr a kbelík a začali budovat svůj sen o byznysu jak má být.

Tajemství úspěchu naší úklidové firmy

Úspěch a kritéria jeho hodnocení předsatavují pro každého samozřejmě něco jiného ovšem základ je stejný, to že docílíme něčeho, co jsme chtěli a cítíme se spokojení. Naše úklidová firma nikdy neměla a nemá ambice stát se největším poskytovatelem úklidových služeb na trhu. Ani není naším cílem mít desetimilionové obraty. Co ovšem chceme je vybudovat si dobré jméno jako záruku kvalitního a spolehlivého partnera. To se nám na postupně přibývajícím množství klientů prokazatelně daří. Rádi bychom i nadále udrželi zázemí a ducha rodinné úklidové společnosti, kdy majitelům zůstává jejich firma stále pod kontrolou. I když zaměstnáváme několik desítek pracovníků, stále můžete majitele potkávat v provozu - při generálních úklidech, záskocích atd. Na administrativní zajištění chodu firmy máme lidi, pro vedení je důležité být v terénu a zůstat ve styku s klienty a svými zaměstnanci. Pečlivý výběr pracovníků, neuspěchaný rozvoj firmy a celkový přístup ke klietnům - to je tajemsví úspěchu naší úklidové firmy.
Informace pro Vás:Veronika Matějčková

Spolumajitelka firmy HORMAT
Po střední ekonomické škole se zaměřila na studium cestovního ruchu a jazyků. První praxi získala v cestovní agentuře, kterou po roce opustila z důvodu cesty do Austrálie. Tam nadále prohlubovala své znalosti v oblasti cestovního ruchu a turismu a získala certifikaci z anglického jazyka. Dva roky souběžně se studiem pracovala v místním domově důchodců jako pečovatelka a pomáhala s úklidem domácnosti několika rodinám. Po návratu do Čech našla uplatnění v přední logistické společnosti na pozici account managera.


Petr Matějček

Spolumajitel firmy HORMAT
Po maturitě na podnikatelské škole dále pokračoval ve studiu práva a managementu. Jeho zájem o ekonomii a finance se projevil také v profesním životě. Po návratu ze studijního pobytu v Austrálii, kde absolvoval certifikovaný kurz managementu se začal orientovat spíše na vedení lidí, tvorbu týmů a vzdělávání pracovníků. Působil v nižším i středním managementu dvou předních institucí a věnoval se také lektorské činnosti.